Masz babo placek! Czyli jak dekorować wypieki, by móc nazwać je „tortem”?

W XXI wieku każdemu Cukiernikowi marzy się, aby jego dzieło zostało poniesione na szczyt przez milionowy zasięg mediów społecznościowych. Popularność hasztagów w stylu #foodporn czy #foodgasm wskazuje nie tylko na zaangażowanie twórców słodkości, ale i ich odbiorców, którzy skrzętnie fotografują swoje cukrowe zdobycze i dzielą się z nimi dalej.

My dzisiaj zajmiemy się dekoracją tortów. Któż bowiem nie marzy, by na swoje urodziny dostać spersonalizowane ciacho? To coś, jak dla kobiety bukiet 200 róż – tak bardzo chce go dostać, ale sama by na to pieniędzy nie wydała. 😉 Dobrze, że istnieją nie świecie najlepsi przyjaciele, którzy w wymaganiach co do wymarzonego tortu, prześcigają się na drodze do serc solenizantów, jubilatek, czy świętujących w każdy inny sposób… I składają zamówienia.
Internet tonie w inspiracjach. Wystarczy wpisać w grafikę popularnej wyszukiwarki hasło „niesamowite dekoracje tortów” by zginąć na wiele godzin. Również portal Pinterest to skarbnica zdjęciowych inspiracji.

Postanowiliśmy nie tyle zbadać pomysły, ale ich praktyczne wykonanie. Stąd wybraliśmy pięć, według nas najlepszych filmów i kanałów dotyczących dekoracji tortów.

Kanał 1 – The Icing Artist

Kompilacja tortów… zwierzątek! Świnka, krówka – coś z naszej bajki. Ale co powiecie na…jednorożca? Kanał na Youtube The Icing Artist to skarbnica pomysłów na wykończenie tortów o bardzo standardowej lukrowanej bazie i kształtach. Efekt „WOW” gwarantowany. To, co nam podoba się w filmach, to zbliżenie na ciasto i zdobiące je ręce oraz podkład – dzięki temu film jest zrozumiały dla każdego, mimo zagranicznego kanału.

Zobacz kanał autorki

Kanał 2 – The Sweeter Side

Tęczowe wariacje na temat wielu wypieków. Tort możecie oglądać od 8:40, ale kto oparłby się i chciał wyłączyć początek? Użycie kolorowych barwników do wypieków to moda, która według nas nigdy nie przeminie! Szczególnie, jeśli… na pierwszy rzut oka tort wygląda zupełnie normalnie… The Sweeter Side to kanał w stylu DIY czyli Do It Yourself (zrób to sam), podzielony na kilka kategorii – amatorzy słodkości znajdą dla siebie aż dwie playlisty z inspiracjami dekoracyjnymi. Wow!

Zobacz kanał autorki

Kanał 3 – Cookies Cupcakes and Cardio

Cookies Cupcakes and Cardio. Film prezentuje zwierzęcy motyw. Tutaj tort wyglądający jak tygrys! Niesamowity kanał z masą filmów-inspiracji! Prowadząca to najsłodsza prezenterka na Ziemi, przepis znajdziesz w opisie. Czego chcieć więcej? Oglądamy ze słodką (i dziką…mrrr) przyjemnością.

Zobacz kanał autorki

Kanał 4 – Just Cake It

Polska perełka wśród dekoratorek. Nas urzekł tort w kształcie butelki Jacka Danielsa. Mało brakowało, a zaczęlibyśmy z niego…nalewać 🙂 Just Cake It PL to kanał po polsku, prowadzony również globalnie. Wspieramy! Szczególnie, że autorka jest amatorką tworzenia z masy cukrowej fantastycznych postaci.

Zobacz kanał autorki

Kanał 5 – Rosanna Pansino

Rossana Pansino to świeża krew wśród dekoratorów. Nowoczesne filmiki, pełen profesjonalizm produkcji – jest na czym zawiesić oko. Tutaj nasze spojrzenie jednak skradł tort z efektem odbicia lustrzanego! Jest…kosmiczny!

Zobacz kanał autorki

Wiemy, że wśród naszych Klientów wiele jest wschodzących gwiazd dekorowania wypieków – a Ty? Dekorujesz, pieczesz, dzielisz się swoją kaloryczną twórczością? Wrzuć nam link do siebie i koniecznie napisz, kto dla Ciebie jest inspiracją! Po tych kolorowych słodkościach, czujemy, że czas na trendy w dekoracji tortów ślubnych. Do słodkiego przeczytania!